nowości i premiery

Honda Odyssey facelifting – Rodzynek

Honda przedstawiła właśnie odmienioną wersję swojego vana Odyssey. Auto sprzedawane jest tylko w USA a szkoda bo skutecznie mogłoby powalczyć o klienta na europejskim rynku. Niestety w naszej części świata moda każe zastępować vany SUV-ami.

Pomyślmy kiedy ostatni raz jakiś koncern przedstawił nowego vana? Powiecie nowy Grand Voyager ale to auto to kolejna generacja znanego modelu. Wspomnicie Routana ale on będzie sprzedawany tylko w Ameryce. Nastąpił odwrót od tego typu aut na rzecz wszechstronnych pseudo terenowych wytworów zwanych SUV-ami.

Ale przejdźmy do naszej Hondy. Odyssey zyskał nowy grill taki sam jak w Accordzie oraz nowy zderzak. W tylnej części pojawiły się inne lampy. Samo nadwozie jest spokojne, eleganckie ale ładne. We wnętrzu odkryjemy nowe kolory tapicerki oraz materiały. W opcji dostępny będzie system Bluetooth HandsFreeLink oraz kamera cofania, z której obraz będzie wyświetlany w tylnym lusterku. Dla rodziców, którzy często wożą swoje pociechy w aucie producent zaoferuje zestaw DVD z 9-calowym monitorem wysuwanym z dachu.

Do napędu Hondy posłużą dwa silniki. Oba mają pojemność 3,5 litra ale różnią się mocą. Pierwszy generuje 241 KM a drugi 244 KM. Ten słabszy pochodzi z nowego Accorda i wyposażony został w system VCM (Variable Cylinder Management). Pozwala na odłączenie nawet do 3 cylindrów w momencie, gdy kierowca nie potrzebuje pełnej mocy silnika. Dodajmy, że w tym silniku cylindrów jest sześć.

Odnowiony Odyssey już jest w sprzedaży. To bardzo ciekawe i wszechstronne auto. Szkoda, że Japończycy nie decydują się na sprzedaż w Europie. Myślę, że także w naszym regionie znalazłoby się wielu chętnych na to auto.

Komentarze w temacie Honda Odyssey FL na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy