nowości i premiery

Honda Odyssey Touring Elite – Zachowaj czystość

Honda w Nowym Yorku prezentuje odświeżonego vana Odyssey. Jak każdy liftingowy pojazd, zyskał trochę drobnych zmian, które mają podnieść jego atrakcyjność w oczach klientów. Jedna z nich jest wielce ciekawa. Otóż nasz bohater to pierwsze na świecie auto z wbudowanym odkurzaczem.

Zaskoczeni? My też. Powiedzmy sobie szczerze: różne cuda pakowano już do pojazdów, szczególnie tych koncepcyjnych, ale nie przypominamy sobie, by ktoś montował w nich odkurzacz. System nazywa się HondaVAC i umieszczony jest w bagażniku. Jego ważną cechą jest fakt, że nie potrzebuje zewnętrznego źródła zasilania. Napędzany jest silnikiem elektrycznym, który czerpie moc z jednostki napędowej, a gdy wyłączymy silnik, to pracuje bez zasilania jeszcze przez 8 minut.

Zmiany zewnętrzne są naprawdę minimalne. Obejmują nową maskę, przedni zderzak wraz z chromowanymi wykończeniami, a także zmieniony grill. Do tego dochodzą dwubarwne obudowy lusterek, ciemniejsze klosze reflektorów, a także LED-owe tylne lampy. We wnętrzu pojawia się zestaw multimedialny Hondalink z 7-calowym ekranem.

Honda Odyssey Touring Elite oficjalnie debiutuje podczas Salonu Samochodowego w Nowym Yorku. Auto trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Jak na razie nie są znane jego ceny.

Dyskusja

komentarzy