nowości i premiery

Honda Pilot – Po prostu SUV

W Ameryce Honda oferuje SUV-a, który nie udaje niczego, tylko spełnia rolę, do której został powołany. Mówimy tutaj o modelu Pilot, a powód aby o nim wspominać, jest prosty. Auto zyskało właśnie facelifting, który ma mu nadać jeszcze bardziej przyjazne klientowi oblicze.

Honda Pilot to SUV stworzony specjalnie dla USA. Wiadomo, że w tym kraju klienci cenią sobie takie auta, więc bogata oferta modeli z tego segmentu jest mile widziana. Teraz auto przeszło facelifting, który ma mu nadać więcej wyrazu, jednocześnie odświeżając i poprawiając jego wizerunek.

Zewnętrzny design modelu jest prosty aż do bólu. Pudełkowaty kształt może budzić kontrowersje, ale dzięki niemu pojazd może się pochwalić pojemnym wnętrze i wszechstronnością. Lifting przyniósł zmiany w przedniej części nadwozia, która zyskała nową atrapę i reflektory. W ofercie pojawia się również nowy wzór 18-calowych alufelg.

We wnętrzu zdecydowano się na poprawę materiałów wykończeniowych. Pojazd zyskuje przeprojektowane zegary i konsolę środkową. Poprawiono również wyciszenie wnętrza dzięki nowej, przedniej szybie. Na koniec zmodernizowano zestaw audio i nawigację, które mają teraz lepsze parametry.

Do napędu SUV-a służy jedna, benzynowa jednostka napędowa. To 3,5-litrowy motor V6, który generuje moc 253 KM i 343 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany na przednie bądź wszystkie koła poprzez 5-stopniową skrzynię automatyczną.

Honda Pilot po faceliftingu debiutuje właśnie w salonach sprzedaży w USA. Producent najtańszą wersję wycenił na 28 470 dolarów.