nowości i premiery

Hyundai Sonata Hybrid – Czas na hybrydę

W dzisiejszych czasach, jeśli producent aut nie ma ekologicznego modelu, najlepiej hybrydy, to traci szansę na zainteresowanie klientów. Dlatego też co chwilę jakiś koncern chwali się swoimi proekologicznymi autami. Tym razem Hyundai zaproponował swym klientom hybrydową Sonatę.

Sonata to stosunkowo nowy model. Jej najnowsze oblicze, przynajmniej w wersji amerykańskiej, poznaliśmy na początku tego roku. Z założenia auto ma wpisywać się w coraz modniejszy trend projektowania czterodrzwiowych coupe. Wersja ekologiczna od innych modeli różni się nowymi przednimi i tylnymi lampami, zmienionym grillem, pakietem ospojlerowania, specjalnymi alufelgami oraz kolorem nadwozia zarezerwowanym tylko dla tego modelu. We wnętrzu odnajdziemy nowy wzór tapicerki, a także wyświetlacz umieszczony pomiędzy zegarami, pokazujący działanie hybrydy.

Do napędu auta posłuży 2,4-litrowa jednostka benzynowa o mocy 171 KM. Współpracuje ona z 41-konnym silnikiem elektrycznym. Całość połączono z 6-stopniową skrzynią automatyczną. Energia magazynowana jest w litowo-polimerowych bateriach. Producent zapewnia, że samochód, wykorzystując tylko silnik elektryczny, może się poruszać z prędkością 100 km/h. Niestety, Hyundai nie ujawnił zasięgu auta korzystającego z motoru elektrycznego.

Hyundai Sonata Hybrid oficjalnie zadebiutował podczas New York Auto Show. Auto w sprzedaży ma się pojawić jeszcze w tym roku, ale jak na razie Koreańczycy nie zdecydowali się na ujawnienie jego ceny. My z niecierpliwością czekamy na europejską premierę najnowszej Sonaty.

Dyskusja

komentarzy