nowości i premiery

Jannarelly Design-1, czyli kolejna marka o której nie słyszeliście. A warto!

Pan Anthony Jannarelly z pewnością jest dla Was całkowicie nieznaną osobą. Kiedy jednak dodamy, że ma sporo wspólnego z Lykanem HyperSport, to być może zaczniecie łączyć fakty.

Anthony Jannarelly jest bowiem stylistą, który zaprojektował Lykana HyperSport. Odważna stylistyka tego auta może i nie jest wybitna, ale z pewnością intrygująca. Jak się okazuje Jannarelly miał jednak ochotę na więcej. Regularnie dziennikarze wypytywali go, czy na co dzień jeździ Lykanem. Odpowiadając „nie” zaczął się jednak zastanawiać nad tym, czym poruszałby się po mieście. I jak się okazuje takiego auta nie ma na rynku, więc postanowił je sobie zwyczajnie zbudować.

W ten oto sposób zrodziła się marka Jannarelly, której pierwszy model – Design-1, zadebiutuje podczas Salon Prive w Wielkiej Brytanii. Jest to klasycznie stylizowany roadster, który skrywa nowoczesne rozwiązania. Auto waży niecałe 900 kilo, zaś jego sercem jest znana jednostka Nissana o pojemności 3.5-litra (V6). Raptem 325 KM pozwala więc na sprint do setki w niecałe 4 sekundy, zaś prędkość maksymalna to blisko 230 km/h.

W tym aucie nie chodzi o prędkość, a o wrażenia z jazdy oraz oczywiście styl. Wygląd gra tutaj pierwsze skrzypce – wiele nawiązań do klasycznych pojazdów, takich jak AC Cobra czy klasyczne Ferrari oraz Maserati tworzy doskonały zestaw.

Pełna gama modelu Design-1 marki Jannarelly zostanie zaprezentowana w dniach 5-8 września podczas Salon Prive.

Dyskusja

komentarzy