nowości i premiery

Kia Cadenza – Powiew świeżości

Kia coraz prężniej się rozwija i poprzez coraz ciekawsze modele zdobywa uznanie klientów. Ale w klasie średniej i wyższej, jak na razie Koreańczycy nie mieli zbyt wiele do zaproponowania. Ale teraz ma się to zmienić. Bo oto na rynek wkracza najnowsza limuzyna nazwana Cadenza.

Kia Cadenza to rozwinięcie projektu prototypowego modelu, który znaliśmy pod nazwą VG. Limuzyna Kii charakteryzuje się bardzo ciekawą, sportową linią. Nie zapomniano wszakże w jakim segmencie pojazd będzie oferowany, także żadne większe eksperymenty stylistyczne nie wchodziły w grę. Cadenza przyciąga uwagę i może się podobać. Pozycjonowana jest powyżej Magentisa i na tle chociażby Opirusa wygląda jak auto z innej galaktyki.

Oczywiście wygląd to rzecz gustu, ale ta limuzyna stanowi duży krok naprzód Koreańczyków. Według producenta wnętrze ma prezentować stonowany, nobliwy styl. Znajdziemy w nim materiały najwyższej jakości, takie jak np. skóra, aluminium itp. Oczywiście nie zapomniano o nowinkach technicznych, czy też wysokiej klasy sprzęcie audio. Jak na razie bliższe informacje są tajemnicą Kii, dlatego musimy uwierzyć producentowi na słowo.

Nie wiemy także jakie silniki planuje umieścić koncern pod maską nowego modelu. Kia Cadenza ma być na razie sprzedawana w Korei i być może także w USA. Trochę szkoda, ponieważ ten model mógłby stanowić kolejne ogniwo w łańcuchu budowania sukcesu marki w Europie. Ale kto wie, może Koreańczycy zmienią zdanie?

Dyskusja

komentarzy