nowości i premiery

Kia Carens – Konserwatysta

Pod koniec lipca Kia ujawniła zapowiedź nowego, kompaktowego vana – Carensa. Wtedy też poznaliśmy pierwsze szkice obrazujące nowy model. Teraz Koreańczycy pochwalili się zdjęciami auta i ujawnili pierwsze, szczątkowe informacje o nim. W skrócie – mogło być lepiej.

Wiemy już, jak będzie wyglądać kolejna generacja Carensa. Cóż, przynajmniej ja jestem trochę rozczarowany. Pierwsze szkice, ale również design innych modeli, pozwalały sądzić, że zyskamy kolejny, ciekawie wyglądający pojazd. Tymczasem to, co nam pokazano, jest tak zwyczajne i pospolite, że aż nudne.

Na pewno Carensa nie kupi nikt, kto szuka designerskich fajerwerków i wyrazistego stylu. Takie rzeczy to u konkurencji. Ale jeśli będziemy chcieli zwykłego, przestronnego pojazdu wielozadaniowego, który ma po prostu spełniać swoją funkcję, to auto w sam raz dla nas.

Kia obiecuje maksymalnie siedem miejsc w środku, dobrej jakości materiały i wszechstronne wnętrze. Deska rozdzielcza podobna do tych spotykanych w innych modelach marki, czyli nic zaskakującego. Ciekawie wygląda czarny, fortepianowy lakier, ale w serii raczej nie mamy co na niego liczyć.

Auto powstało na zupełnie nowej płycie podłogowej, jest niższe od swego poprzednika, za to ma większy rozstaw osi. Premiera nowej Kii Carens oczywiście nastąpi podczas Salonu Samochodowego Paryżu (29.09-14.10). Ciekawi jesteśmy, jak klienci przyjmą ten model.

Dyskusja

komentarzy