nowości i premiery

Kia cee’d Sporty Wagon

Sporty Wagon to druga odmiana kompaktowego modelu cee’d. Wersja kombi wygląda ciekawie, jest przestronna oraz inteligentnie zaprojektowana. Siedmioletnia gwarancja plus atrakcyjne ceny pozostały bez zmian w stosunku do 5-drzwiowego hatchbacka.

Sporty Wagon jest dłuższy o 23,5 cm i wyższy o 1 cm od hatchbacka. Z profilu auto przypomina przebojowego Peugeota 407 kombi, z tyłu natomiast modele Volvo. Całość jest świeża i nowoczesna, ale brakuje jej lekkości, spójności i bezpretensjonalności hatchbacka.

Bagażnik połyka od 534 do 1664 litrów. Renault Megane i Opel Astra nie mogą się pochwalić tak dobrym wynikiem. Inteligentnym rozwiązaniem w Sporty Wagonie są zawiasy tylnej klapy. Konstruktorzy przesunęli je o 22,5 cm do przodu, dzięki czemu otwieranie klapy nie wymaga zbyt dużo wolnej przestrzeni. Miły dodatek.

Kia cee’d Sporty wagon dostępna będzie w trzech poziomach wyposażenia, z pięcioma silnikami o mocy od 90 do 143 KM i z dwoma skrzyniami biegów. Dodaj do tego bogata liste opcji i już masz nad czym myśleć przy wyborze auta. W późniejszym czasie w cenniku pojawi się także 3-drzwiowa wersja Sporty Hatch i wersja z otwieranym, materiałowym dachem.

Komentarze w temacie pt. Kia cee’d sporty wagon na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy