nowości i premiery

Kia Forte Koup – Nie dla Europy

Kia prezentuje w Nowym Yorku trzecią odmianę nadwoziową modelu Forte – coupe Koup. Auto wyróżnia dynamiczna i atrakcyjną sylwetka, która przyciąga uwagę i pobudza zmysły. Szkoda, że auto przeznaczone jest tylko do sprzedaży w USA. Może jednak uda się przekonać producenta do zmiany decyzji?

Kia prezentując Forte Koup chwali się, że jego stylistyka jest inspirowana europejskim designem. Cóż z tego, skoro atrakcyjnie wyglądający pojazd nigdy na naszym kontynencie nie gościł i przynajmniej na razie nie ma szans na to, by to się zmieniło. A szkoda, bo nowy model prezentuje się niezwykle atrakcyjnie i miałby duże szanse na zdobycie szerokiej grupy klientów.

Klinowata sylwetka auta od razu wpada w oko. Projektanci nie kombinowali z wymyślnymi przetłoczeniami i kantami, stawiając na czystą, prostą formę. Ciut za szeroki jest słupek C, co w połączeniu z masywnym nadkolem nie robi zbyt dobrego wrażenia. Z przodu charakterystyczny grill w chromowanej oprawie kontrastuje z dużym wlotem powietrza i pokaźnymi światłami. Za to z tyłu mamy dyfuzor, LED-owe światła i klapę bagażnika, której górna część tworzy spojler. Oczywiście w całym tym zestawie nie mogło zabraknąć atrakcyjnych, aluminiowych felg.

Pod maską może zagościć jeden z dwóch benzynowych silników. Pierwszy to motor 2.0 GDI, który dysponuje parametrami: 175 KM i 209 Nm. Można się także zdecydować na turbodoładowaną jednostkę 1.6 GDI, a wtedy do dyspozycji mieć będziemy 201 KM i 264 Nm. Oba silniki mogą współpracować z 6-stopniową przekładnią manualną bądź też automatyczną.

Kia Forte Koup oficjalnie debiutuje podczas Salonu Samochodowego w Nowym Yorku. Jeszcze w tym roku auto zagości w salonach sprzedaży w USA. Jak na razie nie są znane jego ceny. I tylko szkoda, że nie trafi do Europy.

Dyskusja

komentarzy