nowości i premiery

KIA Magentis facelifting – Nowe oblicze

Odświeżona KIA pożegnała się ze swą tradycyjnie konserwatywną stylistyką i nabrała bardziej dynamicznego wyglądu. Auto powstało w ramach kształtowania nowego wizerunku marki, który ma za zadanie przyciągnąć europejskiego klienta.

Magentis 2009 otrzymał nową maskę, zderzak z trzema wlotami powietrza oraz reflektory, które są łudząco podobne do tych, z poprzedniej generacji Hondy Accord. Tył także uległ zmianie dzięki nowym lampom, klapie bagażnika i zderzakowi. Auto wydłużyło się od poprzednika o 65 mm (ma teraz 4,8 m), rozstaw osi, szerokość i wysokość pojazdu pozostały bez zmian. Pojemność bagażnika nieznacznie urosła (o 5 litrów) i wynosi teraz 425 litrów pojemności. Całość robi pozytywne wrażenie solidnego auta klasy średniej.

A co w środku? We wnętrzu uwagę zwraca zmodernizowana deska rozdzielcza. Centralne miejsce w konsoli środkowej zajmuje fabryczne radio CD z MP3 i wyjściem AUX. Ponadto zmieniono zestaw wskaźników, który został umieszczony w trzech cylindrach.

W Polsce Magentis dostępny jest z jednym silnikiem. Jest to 150-konny Diesel (więcej o 10 KM niż u poprzednika) o momencie obrotowym 305 Nm przy 1800-2500 obrotach na minutę. Nie jest to oszałamiający wynik, przy tej wielkości auta. Motor może współpracować z 6-stopniową skrzynią manualną lub 4-stopniowym automatem i spełnia normę emisji spalin Euro4.

Na Starym Kontynencie Magentis 2009 objęty jest trzyletnią gwarancją bez limitu kilometrów. Odświeżona KIA jest już dostępna u dealerów w całej Polsce, ceny zaczynają się od 69 500zł.

Komentarze w temacie KIA Magentis facelifting na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy