nowości i premiery

Kia Magentis – Koreański luksus

Sezon pełen nowości w Kia trwa. Tym razem koncern zaprezentuje swoją limuzynę Magentis, która swym designem i wyposażeniem ma zapewnić firmie sukces w segmencie D. My już teraz prezentujemy Wam pierwsze zdjęcia nowego modelu.

Kia Magentis to kolejny przedstawiciel nowego nurtu stylizacyjnego, powstały pod czujnym okiem Petera Schreyera. Auto od razu skojarzymy z koreańska marka poprzez charakterystyczny grill będący wyróżnikiem wszystkim modeli Kii. Uwagę zwraca mocno przetłoczona maska, a także masywny zderzak. Całość burzy trochę linia wyznaczająca koniec maski, która wyraźnie dominuje nad logo marki. W tym wypadku można było całość zintegrować w jedno.

Linia boczna ma coś w sobie z Lexusa LS, a i odnośniki do Jaguara XF też można w niej znaleźć. Ważne, ze całość prezentuje się dobrze i łączy elegancję ze sportowym charakterem. Dynamicznie opadająca linia dachu ma na myśl przywodzić 4-drzwiowe coupe. W tylnej części pojazdu uwagę zwracają światła, które mocno zachodzą na nadkola.

Oficjalna premiera najnowszej Kii Magentis będzie mieć miejsce w przyszłym miesiącu na Salonie Samochodowym w Nowym Jorku. Jak zapowiada producent pojazd ma się pojawić w Europie w przyszłym roku.

Dyskusja

komentarzy