nowości i premiery

Kia Optima – Kosmetyka

Niedawno prezentowaliśmy Wam Kię Optima Hybrid poddaną liftingowi. Teraz przyszedł czas na resztę gamy. Nowy model zyskał drobne modyfikacje, które poprawiają jego wygląd i sprawiają, że wygląda o wiele ładniej. Czy dzięki temu uda mu się zyskać większe zaufanie u klientów?

Zastanawiające, że Kia Optima tak słabo radzi sobie w Europie. Jedną z przyczyn może być bardzo uboga paleta jednostek napędowych, ale z drugiej strony zyskujemy bardzo dobrze wyglądające i nieźle wyposażone auto w przystępnej cenie. Aby zwiększyć zainteresowanie klientów, Koreańczycy poddają swoją limuzynę liftingowi.

Zmiany nie są wielkie, ale wprawne oko bez problemu powinno je wychwycić. Z przodu pojawiają się nowe reflektory z LED-ami, zmodyfikowany zderzak, a także zmienione światła przeciwmgielne. Z tyłu znajdziemy dyfuzor, lampy z diodami, zmodyfikowaną klapę bagażnika oraz zderzak. Całość prezentuje się bardzo dobrze, dzięki czemu Optima nie odstaje od nowocześniejszej konkurencji.

We wnętrzu poprawek o wiele mniej. Pomiędzy zegarami pojawia się 4,3-calowy wyświetlacz TFT. W opcji istnieje również możliwość zamówienia 8-calowego ekranu dotykowego umiejscowionego na konsoli centralnej. Jest on częścią zestawu multimedialnego obejmującego m.in. zestaw audio Infiniti.

Pod względem technicznym nic się nie zmienia. Odnowiona Kia Optima oficjalnie jest prezentowana podczas New York Auto Show. Auto do sprzedaży w USA trafi w trzecim kwartale tego roku. Jak na razie nie wiadomo, kiedy ujrzymy poprawioną wersję europejską.

Dyskusja

komentarzy