nowości i premiery

Kia pro_cee’d – Typ niepokorny

Kia pro_cee’d to typ niepokorny w gamie koreańskiego producenta, który sportowy, pełen charakteru image łączy z przystępną ceną. Dzięki temu zdobył sporą popularność, nie tylko u nas. Teraz producent prezentuje drugą generację tego modelu. Czy będzie równie udana jak poprzednik?

Na razie Koreańczycy są bardzo powściągliwi w opisie swojego nowego auta. Poza zdjęciami tak naprawdę nic o opisywanym aucie nie wiadomo. Jednak pomimo tego auto zdążyło już wzbudzić sporo kontrowersji. A wszystko przez swój wygląd. Przyjrzyjmy się zatem nowemu dziełu Petera Schreyera.

Jak wiadomo pro_cee’d pełni rolę sportowej odmiany popularnego kompaktu, w związku z tym nadano mu bardzo wyraziste rysy. Klinowata sylwetka, dynamiczne przetłoczenia, a także unosząca się ku tyłowi, ostro zakończona linia szyb bocznych może się podobać. Na pewno dzięki nim auto zwraca uwagę na ulicy, co nie pozostaje bez znaczenia dla wielu potencjalnych kupców.

Wspomniane wcześniej polemiki i niezbyt pochlebne recenzje wzbudza tył pojazdu. W tej części auta zdecydowano się na podział świateł, umieszczając część z nich w zderzaku. Wydaje się również, że tylne światła (górne) są ciut za małe, co skutkuje tym, że odległość między nimi a dolną listwą jest zbyt duża. A to znów powoduje, że optycznie auto staje się trochę przyciężkawe.

Summa summarum i tak wszystko sprowadza się do kwestii gustu i indywidualnych preferencji. Kia pro_cee’d oficjalnie zostanie zaprezentowana podczas Salonu Samochodowego w Paryżu (29.09-14.10). Wtedy też poznamy więcej szczegółów dotyczących auta.

Dyskusja

komentarzy