nowości i premiery

Kia Sorento facelifting – Jeszcze lepsza

Od premiery kolejnej generacji Kii Sorento mija trzy lata. W tym czasie na model ten zdecydowało się ponad 620 tys. klientów na całym świecie. Koreańczycy chcąc podtrzymać dobre notowania auta, postanowili poddać je faceliftingowi. Zmiany nie są tylko kosmetyczne.

Jeszcze lepsza niż poprzednik. Takim zdaniem zachwala Kia facelifting Sorento. Nic odkrywczego w tym stwierdzeniu nie znajdujemy, ponieważ każdy producent tak promuje swoje dzieła. Pytanie, czy faktycznie koreański SUV zyskał na tyle, by utrzymać zainteresowanie klientów i zwiększyć sprzedaż?

W porównaniu do Sportage’a Sorento ma bardziej stonowany, elegancki design. W tym zakresie nic się nie zmienia, a wprowadzone poprawki obejmują nowe zderzaki, reflektory z diodami LED z przodu i tyłu oraz pokaźne, 19-calowe alufelgi. Dzięki temu pojazd nadal wygląda świeżo i nowocześnie, a o to najbardziej chodziło.

We wnętrzu zmienia się wygląd konsoli centralnej, która zyskuje dodatkowo 7-calowy wyświetlacz. Pomiędzy zegarami pojawia się drugi, mniejszy monitor LCD. Oczywiście przy okazji pada obietnica o polepszonej jakości materiałów wykończeniowych.

Jak na razie niewiele wiadomo na temat napędu auta. Koreańczycy obiecują jednostki napędowe o obniżonym spalaniu, aczkolwiek na szczegóły musimy poczekać. Kia Sorento po faceliftingu ma zadebiutować w salonach sprzedaży jeszcze w tym roku.

Dyskusja

komentarzy