nowości i premiery

Kia Sorento – premiera w październiku

Kia odsłoniła wreszcie pierwsze oficjalne szkice nowej, trzeciej już generacji modelu Sorento. Koreański producent wykona kolejny krok, który zbliży go do rywali z Niemiec, Francji czy Japonii. Nowe Sorento ma zostać zaprezentowane na targach motoryzacyjnych w Paryżu.

Koncern z Seulu zapowiedział, że już w przyszłym miesiącu w ojczyźnie marki Kia, nastąpi prezentacja nowej generacji SUV-a Sorento. Szerszej publiczności model ten zostanie pokazany w październiku, na targach motoryzacyjnych w Paryżu odbywających się naprzemiennie z imprezą we Frankfurcie.

O tym, że nowa generacja Kii Sorento nadchodzi coraz większymi krokami koreański producent poinformował nas już jakiś czas temu, kiedy to poddał obecnie sprzedawaną wersję delikatnemu faceliftingowi. Nowe auto ma być jednak zupełnie inne i dużo bardziej nowoczesne pod względem stylistycznym.

Przez pola i asfalt wprost na salony

Pierwsza generacja Kii Sorento, która pojawiła się na rynku w 2003 roku, była czymś całkowicie innym od tego, co marka zaprezentuje w Paryżu. Ramowa konstrukcja, nieco toporne nadwozie, przeciętnej jakości wnętrze i spore silniki benzynowe, a także jeden, 140-konny turbodiesel w ofercie.

Druga generacja Sorento pojawiła się w sprzedaży w 2009 roku i gołym okiem zauważyć można było, że to bardziej rodzinne auto, które w przeciwieństwie do poprzednika, wyróżniać się będzie raczej przeciętnymi właściwościami jezdnymi w terenie. Kia nie ma zamiaru zmieniać tej tendencji i nowe Sorento będzie jeszcze bardziej luksusowe i chyba niestety mniej offroadowe.

Po raz kolejny auto zostało zaprojektowane przez zespół firmowych designerów z Korei, Stanów Zjednoczonych i Europy, którymi dowodził Peter Schreyer. Na pierwszy rzut oka widać, że Kia Sorento będzie bardziej smukła, ale i obszerna. Z przodu pojawi się wystający i większy od obecnego grill, który wieńczyć będą duże reflektory. Z tyłu dojdą paski LED oraz bardziej obłe nadkola.
Mnie całość przypomina trochę hybrydę nowego BMW X5 z Kią K9. Czekamy z niecierpliwością na odsłonięcie nowego SUV-a z Korei.

Dyskusja

komentarzy