nowości i premiery

Kia szykuje lifting modelu Sportage

Po dwóch latach obecności na rynku Kia Sportage przejdzie pierwszy lifting. Zmiany nie będą duże, ale odświeżą nieco tego popularnego koreańskiego SUV-a.

Aktualnie gama modelowa Kii jest jedną z najmłodszych na rynku. W tym roku poza trzecią generacją Ceeda w salonach pojawi się także odświeżona Optima oraz właśnie Sportage. Co zmieni się w koreańskim SUV-ie? Front zyska delikatnie przestylizowany zderzak oraz minimalnie zmodyfikowane światła. Analogiczne zmiany zajdą z tyłu – tutaj np. zobaczymy światła wykonane w technologii LED. We wnętrzu rewolucji raczej nie będzie. Podobnie jak w Optimie można spodziewać się obecności ambientowego oświetlenia oraz nowych wzorów tapicerek.

Nieco więcej „zadzieje się” pod maską. Tutaj bowiem jednostka 1.7 CRDi ustąpi miejsca nowej konstrukcji 1.6 CRDi z rodziny U3. Bazowy diesel generować będzie 136 koni mechanicznych. Poza tym na szczycie oferty może pojawić się 245-konny wariant silnika 2.0 Turbo.

Odświeżony Sportage zadebiutuje najprawdopodobniej w połowie roku, zaś do sprzedaży trafi na przełomie trzeciego i czwartego kwartału br.

Dyskusja

komentarzy