nowości i premiery

Lotus powróci do gry. W planach dwa crossovery

Lotus aktualnie należy do Geely, czyli tej samej firmy, która jest właścicielem Volvo. Chińczycy są gotowi rzucić walizkę z pieniędzmi, aby rozruszać tę brytyjską markę.

I oczywiście planują zaatakować rynek dwoma nowymi modelami. XXI wiek przyniósł nam wiele zmian, a jedną z nich jest fakt, iż klientów najłatwiej przyciągnąć jest SUV-em. Tak też uczyni Lotus – Brytyjczycy potwierdzili plany stworzenia dwóch crossoverów, konkurujących odpowiednio z BMW X4/Porsche Macan i X6/Porsche Cayenne. Co ciekawe nie wiadomo, czy Lotus skorzysta z platformy Volvo – być może Geely przygotuje dla tej marki nową płytę podłogową.

Jedno jest pewne – nowe Lotusy będą wyróżniały się w tym segmencie. Producent obiecuje unikalną stylistykę nadwozia oraz wnętrza, nawiązującą do charakteru tej marki. Ciężko jest nam sobie wyobrazić surowy klimat we wnętrzu tego auta, ale kto wie, może wymyślą coś, co zdecydowanie wyróżni ich na rynku.

Jeśli spodziewacie się mocnych i dużych jednostek, to mamy dla Was złe wieści – takowych nie będzie. O ile płyta podłogowa zostanie prawdopodobnie opracowana od podstaw, o tyle jednostki napędowe oraz szereg systemów bezpieczeństwa Lotus zaadoptuje z Volvo. Szykujcie się więc na kilka wariantów dwulitrowej jednostki benzynowej, także w wersji hybrydowej.

Premiera? Pierwszy crossover Lotusa zadebiutuje najprawdopodobniej w 2020 roku.

Dyskusja

komentarzy