nowości i premiery

Mazda 2 i 6 Tamura Special Edition – Noworoczny prezent

Nowy, 2009 rok to dla japońskiej Mazdy dobry czas na wzbogacenie swojej oferty. Firma co prawda nie pokazała na razie nowego samochodu, ale postanowiła wypuścić specjalne edycje dwóch swoich modeli: „dwójki” i „szóstki”. Przed Wami auta w limitowanej wersji Tamura Special Edition.

Aby ściągnąć klienta do salonu samochodowego trzeba wykazać się pomysłowością. Lecz sprzedanie samego pojazdu to jeszcze trudniejsza sztuka. Najprostszym sposobem skuszenia potencjalnego nabywcy jest limitowana edycja wzbogacona o parę „ekstrasów”, za które normalnie musimy dopłacić. Tą droga poszła Mazda i swoje dwa modele wyposażyła w specjalne, sportowe ekwipunki.

Zacznijmy od mniejszego modelu, czyli „dwójki”. Wersja Tamura w tym wypadku została wzbogacona o pakiet sportowych dodatków. W jego skład wchodzą nowe zderzaki, progi, grill, spojler dachowy oraz 16-calowe alufelgi malowane na kolor szary. Inne są także lampy, a nadwozie może pokrywać lakier metaliczny bądź perłowy. Do wyboru klienta są cztery różne barwy.

Wzbogacono także wyposażenie standardowe. I tak w serii znajdziemy m.in. elektrycznie regulowane lusterka, manualną klimatyzację, radio CD oraz obszyta skóra kierownice i mieszek skrzyni biegów. Pod maską 1,3-litrowa jednostka o mocy 86 KM. Napęd na koła przenoszony jest poprzez 5-biegową skrzynię manualną.

Drugim modelem, który może otrzymać pakiet Tamura jest Mazda6. W tym wypadku również nadwozie okraszono sportowym pakietem, ale złożonym z innych elementów. Nowe są m.in. zderzaki, progi oraz tylny spoiler. W tym wypadku na wyposażeniu seryjnym znajdziemy także przyciemniane szyby oraz 18-calowe obręcze ze stopów lekkich. Tutaj również klient ma do wyboru cztery kolory nadwozia.

We wnętrzu wersję limitowaną wyróżniają inne dywaniki oraz aluminiowe nakładki pedałów. Wyposażenie seryjne stanowią m.in.: elektrycznie regulowane i podgrzewane lusterka, radio CD z 6 głośnikami i wejściem na odtwarzacz MP3 oraz elektroniczną klimatyzację. Do napędu tego samochodu wybrano 2-litrowy silnik o mocy 147 KM. Gwarantuje on kierowcy pierwszą „setkę” w czasie 10.2 sekundy.

Obie limitowane wersje oferowane będą tylko w Wielkiej Brytanii. Za Mazdę2 Tamura zapłacimy 10,275 funtów (3d) lub 10,775 funtów (5d). Mazda6 sprzedawana będzie w cenie 16,695 funtów.

Komentarze w tematach Mazda 2 oraz Mazda 6 na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy