nowości i premiery

Mazda 5 i CX-5 zyskują drobne modyfikacje

Mazda postanowiła poddać drobnym modyfikacjom dwa swoje modele. Ale zrobiła to na tyle dyskretnie, że mało kto ma szansę się w ogóle o tym dowiedzieć. Zaszczytu zmian dostąpił SUV CX-5 oraz rodzinna 5. Ingerencje producenta nie są wielkie i tak naprawdę tylko fan marki je dostrzeże. Co w takim razie poprawiono?

Zaczynamy od modelu 5, gdyż on wcześniej został poddany drobnemu liftingowi. Wygląd auta pozostaje niezmienny, a jedyna widoczna oznaka tych poprawek to trzy nowe barwy nadwozia: czerwona Zeal Red, czarna Jet Black i szara Meteor Grey. We wnętrzu pojawiają się nowe wzory tapicerek oraz wykończenie deski rozdzielczej czarnym lakierem fortepianowym.

Lusterka boczne posiadają teraz kierunkowskazy i są składane elektrycznie. Same kierunkowskazy wyłączają się automatycznie po trzech mignięciach. W niektórych odmianach zamiast zwykłego koła zapasowego pojawia się zestaw do naprawy opon. Wyposażenie standardowe wzbogacono o port USB, podświetlany schowek i nakładkę na rurę wydechową. Na pokładzie znajdziemy także kamerę cofania (wersja Sport z nawigacją) i elektrochromatyczne lusterko wsteczne (wersja Exclusive Plus i Sport).

Podobnie jak w 5, tak i CX-5 nie zyskuje zmian zewnętrznych, a w jej wypadku paletę kolorów nadwozia uzupełnia barwa Soul Red, która debiutowała wraz z nową 6. We wnętrzu wersje z ekranem dotykowym i Bluetooth zyskują funkcję poleceń głosowych do zarządzania muzyką, jak również wyświetlanie i odczytywanie wiadomości e-mail oraz SMS.

W modelach z tapicerką materiałową dodano winylowe podłokietniki na drzwiach, zwiększające trwałość. CX-5 z automatem wyposażona jest teraz w przełącznik kick down (wciśnięcie pedału gazu do oporu). Zastosowanie czujnika pomaga zapobiegać niechcianej redukcji biegów oraz ułatwia zmianę biegu na niższy, gdy wymagany jest większy moment obrotowy. Jednocześnie silniki CX-5, dzięki ulepszeniu ich sterownika, mają jeszcze większą zdolność do szybszego zwiększania obrotów. Unowocześniono również obrotomierze, aby odpowiadały nowym, wyższym parametrom.

Dyskusja

komentarzy