nowości i premiery

Mazda 6 gotowa do debiutu w Moskwie

Mazda postanowiła nie czekać do września z premierą nowej 6. Auto poznamy już pod koniec sierpnia, kiedy to będzie święcić swą światową premierę podczas Salonu Samochodowego w Moskwie. Na razie Japończycy skąpo dzielą się informacjami, ale pierwsze dane już możemy Wam ujawnić.

Chyba nie ma na świecie osoby, którą nie zachwyciłby styl koncepcyjnej Mazdy Takeri. Teraz jej design będziemy mogli podziwiać w seryjnym wcieleniu, jako nową 6. W stosunku do prototypu delikatnie zmodyfikowano przód i tył auta, a także zmieniono światła. Ważne, że całość nadal uwodzi sportowym charakterem, który połączono z dużą dozą elegancji.

Jak na razie nie ujawniono zdjęć wnętrza, więc nie wiemy, czy przejęło ono również swój styl z konceptu. 6 to kolejny model powstały w oparciu o technologię SKYACTIV. Zaprezentowany w Moskwie model napędzany będzie 2-litrowym motorem benzynowym o mocy 160 KM i 210 Nm momentu obrotowego. Z jednostką współpracować będzie 6-stopniowa skrzynia automatyczna.

Oczywiście gama silnikowa na pewno ulegnie rozszerzeniu na innych rynkach Europy, w tym o znanego z SUV-a CX-5 2-litrowego diesla. Nowa 6 będzie pierwszym pojazdem w koncernie, który zostanie wyposażony w system odzyskiwania energii podczas hamowania – i-ELOOP. Na resztę informacji musimy poczekać do końca sierpnia.

Dyskusja

komentarzy