nowości i premiery

Mazda 6 Wagon – Wszechstronna piękność

Jak zapewne sobie przypominacie, oficjalny debiut Mazdy 6 miał miejsce podczas Salonu Samochodowego w Moskwie. Ale zbliżająca się wystawa w Paryżu również będzie miejscem premiery nowej 6. Tym razem jednak w odmianie kombi. Pierwsze zdjęcia nowego modelu właśnie zostały ujawnione.

Kombi w nomenklaturze Mazdy to Wagon. Nowa 6 w tej odmianie nie była do końca anonimowa. Jej zdjęcia ujawniono w momencie rozpoczęcia produkcji tego modelu. Wtedy była na drugim planie, ale teraz możemy ją podziwiać w pełnej okazałości. I już teraz możemy śmiało powiedzieć, że jest to jedno z najpiękniejszych kombi w swojej klasie.

Brawa należą się projektantom, którym udało się połączyć dynamiczny styl z pojemnym wnętrzem. Do słupka B obie wersje nadwoziowe są identyczne, za to w dalszej części w kombi postawiono na wygląd, co widać po stromo opadającej linii dachu. Na pewno ten zabieg odbił się na pojemności bagażnika, choć na razie konkretnych danych brak.

6 Wagon zadebiutuje z 2,2-litrowym dieslem pod maską. Jak na razie nie są znane jego parametry. Dołączy on do dwóch benzynowych odmian, które poznaliśmy w Moskwie: 2.0 (148 KM) i 2.5 (189 KM). Jak już wspominaliśmy na wstępie, premiera nowej Mazdy 6 Wagon będzie mieć miejsce podczas Salonu Samochodowego w Paryżu (29.09-14.10). Wtedy też powinniśmy poznać więcej informacji na temat prezentowanego auta.

Dyskusja

komentarzy