nowości i premiery

Nadchodzące premiery Mercedesa: CLA, Klasa B, GLE i EQC

W przeciągu najbliższych miesięcy poznamy jeszcze cztery modele z gwiazdą na masce. W drodze jest nowe CLA, Klasa B, GLE i pierwszy w pełni elektryczny model, nie posiadający odpowiednika w regularnej gamie.

Mercedes nie zwalnia tempa – prace nad nowymi modelami są bardzo zaawansowane, a egzemplarze testowe coraz chętniej zrzucają kolejne warstwy maskowania. Jakie auta poznamy w przeciągu najbliższych miesięcy?

2019 Mercedes CLA

Co ciekawe w gamie Mercedesa będą obecne dwa kompaktowe sedany. Zaprezentowana niedawno Klasa A Sedan będzie oferowana wraz z drugim wcieleniem modelu CLA. O ile w pierwszym przypadku raczej nie zobaczymy mocniejszych wariantów (w tym wersji AMG), o tyle CLA zyska wszystko co najlepsze. CLA będzie też agresywniej stylizowane i zapewne zyska bogatsze wyposażenie. Różnica w cenie też zapewne stanie się zauważalna – ciekawi nas tylko fakt, czy klienci są gotowi na taką dywersyfikację gamy.

2019 Mercedes Klasy B

Minivan Mercedesa ma mocną pozycję na rynku. Model ten wciąż chętnie wybierany jest przez wielu klientów na całym świecie. Nie dziwi więc fakt, że Mercedes nie uśmierca kury znoszącej złote jaja. Trzecia generacja Klasy B zostanie zaprezentowana jeszcze w tym roku i zapewne skorzysta z dobrodziejstw znanych z nowej Klasy A.

2019 Mercedes GLE

Duży SUV zbliża się wielkimi krokami. Egzemplarze testowe jeżdżą już w zasadzie bez maskowań, co zwiastuje nadchodzący debiut – model ten powinniśmy poznać już we wrześniu. Mercedes szykuje się do walki z nowym BMW X5 i Audi Q7. GLE ma być niezwykle nowoczesne i efektowne stylistycznie. Czy to wystarczy, aby przekonać klientów wybierających inne niemieckie marki premium?

Mercedes EQC

W tym roku poznamy też pierwsze auto z „brandu” Mercedes-EQ. Producent ze Stuttgartu wydzielił dział, który zajmować się będzie autami elektrycznymi. EQC to pierwsze dziecko tego zespołu, nie mające odpowiednika w regularnej gamie. Oparte będzie na dedykowanej platformie, którą projektowano z myślą o samochodach na prąd. W efekcie EQC ma zapewniać świetne osiągi, rewelacyjne prowadzenie oraz bardzo duży zasięg.

W nieodległej przyszłości: Mercedes GLA, GLB i GLC po liftingu

Co ciekawe Mercedes pracuje nad jeszcze jednym SUV-em. W drodze jest model GLB – czyli mały SUV, plasujący się pomiędzy GLA i GLC. Ma on nawiązywać stylistyką do Klasy G – dużo kantów, pudełkowate kształty i masywna sylwetka będą przeciwieństwiem lekkiego GLA. Ten model też jest już testowany i niebawem ujrzy światło dzienne. Nastąpi to jednak nie wcześniej niż w przyszłym roku.

W roku 2018 zobaczymy za to jeszcze odświeżone GLC. Średni SUV ze Stuttgartu zyska szereg modyfikacji. Wiele z nich poznaliśmy w Klasie C po liftingu. Będzie to między innymi panoramiczny wyświetlacz systemu inforozrywki, cyfrowe zegary czy nowe silniki.

Dyskusja

komentarzy