nowości i premiery

Nissan NV200 London Taxi – Wymaga przyzwyczajenia

Nissan powoli monopolizuje rynek taksówek. Japoński koncern z modelem NV200 pełnił od jakiegoś czasu rolę słynnej, żółtej nowojorskiej taksówki. Teraz samochód zastąpi kolejna legendę. Jeszcze w tym roku wyjedzie na ulice Londynu zastępując słynne czarne taksówki.

O tym, że Nissan NV200 ma być następcą legendarnej, londyńskiej taksówki pisaliśmy już w sierpniu 2012 r. Wtedy jednak poznaliśmy tylko prototyp, a teraz możemy zaprezentować Wam odmianę seryjną. Swoją drogą model ten musi coś w sobie mieć, skoro obok wspomnianego Nowego Jorku, Londynu, auta te pełnia role oficjalnych taksówek także w Barcelonie i Tokio.

Wracając do naszego bohatera, jego design uległ modyfikacjom, które miały na celu nawiązanie do legendarnych poprzedników. Za projekt odpowiedzialny był Nissan Design Europe, który stworzył również Juke’a oraz Qashqaia. Tak naprawdę zmieniono tylko przód dodając nowy grill, światła i zderzak. Całość wygląda strasznie i aż dziw bierze, że ktokolwiek zgodził się na taki design.

Nissan NV200 London Taxi napędzany będzie przez 1,6-litrowy motor benzynowy, który współpracować ma z automatyczną skrzynią biegów. W przyszłym roku pojawi się również odmiana elektryczna. Produkcja ma się rozpocząć w grudniu tego roku. Póki cieszmy się jeszcze starymi, dobrymi londyńskimi taksówkami.

Dyskusja

komentarzy