nowości i premiery

Nowa Dacia Logan – Zmiany na lepsze

Dacia Logan po czterech latach produkcji przechodzi odświeżający facelifting. Zewnętrzne zmiany dotyczą przedniej i tylnej części nadwozia, które stały się bardziej eleganckie i subtelniejsze. We wnętrzu zastosowano lepsze materiały, w tym deskę rozdzielczą z Sandero.

Facelifting dotyczący przedniej i tylnej części nadwozia Dacii Logan zmienił je na tyle, że auto teraz naprawdę może się podobać. Reflektory stały się większe, ukośnie kończą się na dole, przeprojektowano także całkowicie przedni zderzak dodając atrakcyjnie wyglądające osłony halogenów. Pod maską pojawiła się szeroka chromowana listwa, a pod nią nowe logo Dacii.

W tylnej części nadwozia od razu rzuca się w oczy przemodelowana klapa. Już nie jest płaskim kawałkiem blachy, a ciekawie przetłoczoną pokrywą, w której górnej części znalazło się przeprofilowanie na kształt spoilera, a w dolnej chromowana listwa (w zależności od wersji). Zmieniono także zderzak, w którym znalazły się lampy odblaskowe. Uwagę zwracają także zapożyczone z modelu MCV większe lusterka boczne.

Poważne zmiany dotyczą także wnętrza. Projekt deski, znany już zresztą z hatchbacka Sandero, w ogólnym rzucie pozostał ten sam, ale linie są łagodniesze, a materiały znacznie lepszej jakości. Nowe są także boczki drzwiowe, a także materiały tapicerskie.

Paleta silników pozostała niezmieniona. Klient może wybierać spośród trzech jednostek benzynowych: dwóch 8-zaworowych (1.4 75 KM i 1.6 87 KM) i jednej 16-zaworowej (1.6 16v 105 KM). Motor wysokoprężny jest jeden – to dobrze znany 1.5 dCi, który występuje w dwóch wersjach: 68- i 85-konnej. Aby Logan był stabilniejszy, powiększono rozstaw koł po 7 mm z każdej strony.

Nowa Dacia Logan pojawi się w Polsce już w sierpniu i będzie dostępna w czterech wersjach wyposażenia: Logan, Ambiance, Laureate oraz Prestige. Polskich cen jeszcze nie znamy, jednak nowy Logan nie powinien być wiele droższy od obecnego modelu – we Francji różnica cen wynosi maksymalnie do ok. 1000 euro. W późniejszym okresie czasu facelifting obejmie pozostałe wersje nadwoziowe Dacii Logan.

Komentarze w temacie 2008 Dacia Logan na naszym forum.

Podobne artykuły