nowości i premiery

Nowe Volvo S60 nie będzie dostępne z dieslem

Nie ma tygodnia, w którym nie dostalibyśmy informacji o braku jakiegoś silnika w jakimś samochodzie. Raz to czasowy problem, innym stała zmiana oferty. Volvo jednak zaskakuje. O ile nowe V60 będzie dostępne z jednostkami oznaczonymi „D”, to sedan nie będzie miał takich wersji.

Premiera sedana klasy średniej zbliża się nieubłaganie. Model zostanie pokazany za kilka tygodniu w Charleston, w Południowej Karolinie. Nowa, amerykańska fabryka Volvo będzie jedynym producentem sedana S60, który stamtąd będzie wysyłany „w świat”.

W związku ze zbliżającym się debiutem otrzymujemy coraz więcej informacji. Najnowsza jest taka, że zgodnie z nową polityką firmy, nie będzie można kupić tego samochodu z dieslem pod maską. Volvo już dawno zapowiedziało, że nie będzie rozwijać nowych silników spalinowych, przechodząc stopniowo do elektryfikacji. W ciągu najbliższych 7 lat zarząd marki zaplanował, że co najmniej 50% sprzedaży będą stanowiły samochody elektryczne. Hybrydy mają być ogniwem pośrednim na tej drodze.

S60 będzie więc na start dostępne z jednostkami benzynowymi, bądź hybrydowymi. Zadebiutuje jako T5 i T6, czyli 250- i 310-konne 2.0 oraz mocne hybrydy T6 Hybrid i T8 Hybrid. Ta pierwsza ma dysponować silnikiem o mocy 340 KM, a druga to znana już z XC90 jednostka dysponująca 408 KM. W przyszłym roku mają pojawić się też „miękkie hybrydy” dysponujące niewielkimi bateriami wspomagającymi jednostkę spalinową. W przyszłości ma dołączyć jeszcze S60 w odmianie całkowicie elektrycznej.

 

Dyskusja

komentarzy