nowości i premiery

Nowy VW Passat – Nudny aż do bólu

VW dumnie przedstawił światu 7. generację Passata. My jednak marketingowe życzenia odkładamy na bok, a w najnowszym wcieleniu niemieckiego modelu widzimy głęboki lifting poprzednika. Czy pozwoli on na utrzymanie zainteresowania klientów na dotychczasowym poziomie?

VW Passat to jeden z bestsellerów marki. Wielu ludzi uważa ten model za wzorzec w swojej klasie i często nie wyobraża sobie zakupu innego auta w tym segmencie niż opisywany pojazd. Pokazują to także wyniki sprzedaży. Od momentu pojawienia się auta w ofercie firmy, na jego zakup zdecydowało się ponad 15 mln klientów.

Najnowsze wcielenie pojazdu swym wyglądem dołącza do reszty rodziny. Oznacza to, że w przedniej części odnajdziemy znajomy grill i światła, które mają teraz diody LED. Użyto ich również w nowych, tylnych lampach, a zderzaki z przodu i tyłu przeprojektowano. Nowa jest także klapa bagażnika w sedanie.

We wnętrzu zmianom poddano materiały użyte do jego wykończenia. Sam design deski rozdzielczej pozostał taki sam, a wprawne oko dostrzeże nową kierownicę i wskaźniki. Na środku deski rozdzielczej umieszczono także zegarek, ale powiedzmy sobie szczerze – niezbyt pasuje w tym miejsce. Przy okazji liftingu auto wydłużono o 4 mm.

W gamie jednostek napędowych dostępne będą silniki o mocach od 105 KM do 300 KM. VW chwali się, że udało się w nich obniżyć spalanie, w niektórych przypadkach nawet o 18 proc. Wszystkie diesle seryjnie wyposażane będą teraz w system Stop/Start oraz system odzysku energii przy hamowaniu. Ten drugi będzie standardem także w motorach benzynowych. Na życzenie najmniejsza z gamy jednostek benzynowych będzie mogła mieć system Stop/Start.

W opcji VW zapowiada wiele nowości wyposażeniowych. Np. z reflektorami biksenonowymi będziemy mieć system Dynamic Light Assist, który przy pomocy kamery monitoruje drogę przed sobą i oświetla tylko te obszary, które tego wymagają. W Passacie będziemy mogli wybrać także po raz pierwszy elektroniczną blokadę dyferencjału XDS, znaną z Golfa GTI.

Nowy VW Passat debiutuje podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. Auto do salonów sprzedaży trafi w połowie listopada. Jak na razie Niemcy nie zdradzili w jakim zakresie zmienią się ceny nowego modelu.

Dyskusja

komentarzy