nowości i premiery

Opel Karl – Syn Adama

W ostatnim czasie Opel postanowił skupić się na małych samochodach, które idealnie sprawują się na zatłoczonych ulicach miast. Opel Adam rozpoczął tę ofensywę, niebawem na rynku pojawi się nowa Corsa, a i to nie będzie koniec. Nadjeżdża bowiem Karl.

Latem przyszłego roku pojawić się ma na rynku pięciodrzwiowy maluch Opla o imieniu Karl. Model ten ma być uzupełnieniem gamy mini i małych samochodów w portfolio niemieckiego producenta, czyniąc je tym samym najbogatszym w swojej historii. Ponadto Karl będzie miał swoją premierę w momencie, gdy jego potencjalni konkurenci będą już w sprzedaży, dzięki czemu stanie się jedną z najświeższych propozycji.

Poprzez wzbogacenie oferty małych samochodów Opel planuje dotarcie do szerszej grupy klientów. I tak Corsa, jako największe z aut w tej grupie, ma zostać rozwiązaniem optymalnym, łączącym w sobie funkcjonalność i komfort. Adam, jako opcja bogata w możliwości personalizacji, ma być wariantem dla osób ceniących sobie indywidualny styl. I w końcu Karl, który ma być samochodem dla wszystkich tych, którzy poszukują auta mniejszego od Corsy, ale przy tym równie funkcjonalnego.

O samym Karlu, poza domniemaną rolą i długością 3,68 metra, nie wiadomo póki co nic więcej. Jak powiedziała, pełniąca funkcję dyrektora ds. marketingu, Tina Muller – „Karl to krótka, zgrabna i chwytliwa nazwa, która idealnie oddaje wartości marki Opel: niemiecki charakter, emocje i przystępność”.

Warto zauważyć, iż model Adam został nazwany na cześć założyciela firmy – Adama Opla. Karl natomiast ma być hołdem oddanym w stronę jednego z jego synów – Carla. Co jednak istotne, założyciel niemieckiej marki miał jeszcze dwóch synów. Czy doczekamy się jeszcze Opla Wilhelma i Opla Friedricha?

Dyskusja

komentarzy