nowości i premiery

Opel Zafira OPC – ?!

Ten news jest dla tych wszystkich, którzy wraz ze swoim partnerem życiowym mają pięcioro dzieci, wiecznie się spieszą i zamiast na rodzinny piknik jeżdżą na tor wyścigowy. Ten news jest o komicznej, niezrozumiałej i jedynej w swoim rodzaju Zafirze OPC.

Zafira OPC służy nie wiadomo czemu. Ma 7 miejsc, potężny bagażnik, mnóstwo schowków, 240-konny silnik z turbosprężarką i sportowo zestrojone zawieszenie. Setkę zamyka w 7,8 sekundy i przemierza czasoprzestrzeń z maksymalną prędkością 231 km/h. Która rodzina jeździ tak szybko na wakacje? Jakie dziecko wytrzyma tak ostrą jazdę? Kto kupuje GTI wielkości autobusu? Gdzie tu sens i logika?

Ale to nie koniec. Zafira OPC jest najszybszym kompaktowym vanem, jaki kiedykolwiek przejechał tor Nürburgring. Transportowiec rodzinny Opla przejechał prawie 21-kilometrowy odcinek Nordschleife na słynnym torze w 8 minut, 54,38 sekundy.

Żaden kompaktowy van nie był szybszy. I raczej nie będzie. O ile Astra i Vectra OPC mają sens, o tyle Meriva OPC i Zafira już nie bardzo. Kiedy Opel zrozumie, że tworzenie vanów GTI jest, że się tak dyplomatycznie wyrażę, nie do końca mądre? Na razie nie słychać o Agili OPC. Najlepsze wciąż musi przyjść?

Komentarze w temacie pt. Opel Zafira II OPC na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy