nowości i premiery

Piąte wcielenie Volvo Ocean Race Edition premierowo w Genewie

Co roku Volvo wprowadza do swojej oferty limitowaną edycję pod nazwą Ocean Race, która celebruje regaty oceaniczne o nazwie Volvo Ocean Race. W tym roku Szwedzi obchodzą mały jubileusz, gdyż edycja ta trafi do sprzedaży po raz piąty. Ponadto w Genewie poznamy modele V70 i XC70 w wersji Edition.

Seria Volvo Ocean Race Edition w tegorocznej odsłonie oferowana będzie dla modeli: V40, V40 Cross Country, V60 oraz XC60. Auto oferowane będą w czterech kolorach: Ocean Blue II, Bright Silver, Black Sapphire lub Crystal White, a na osiach zagoszczą specjalne alufelgi o wzorze „Portunus” wielkości 17 cali (V40 i V40 Cross Country) oraz 18 cali (V60 i XC60).

We wnętrzu będziemy mogli wybrać pomiędzy czarną bądź jasną skórzaną tapicerką, z którą kontrastować będą pomarańczowe szwy. znajdziemy je także na drzwiach i dywanikach, które dodatkowo zyskują gumowe wykończenia. Pomarańczowe będzie również logo serii umieszczone we wnętrzu. Modele V60 i XC60 jako jedyne będą wyróżniały się także logiem i mapą wyścigu umieszczonymi we wnętrzu i na osłonie przestrzeni bagażowej.

Volvo Ocean Race Edition oficjalnie zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Do oferty marki trafi ona wiosną. Szwedzi przewidują, że w tym i przyszłym roku uda im się sprzedaż 16 tys. sztuk aut w limitowanej odmianie. Jak na razie nie poznaliśmy ich cen, ale zapewne na targach będzie już można coś więcej na ten temat usłyszeć.

Druga nowość, którą poznamy w Szwajcarii, to modele V70 i XC70 debiutujące w specjalnej odmianie Edition. Producent określa tę wersję jako propozycję dla tych, którzy chcą podkreślić wyrazistość swojego Volvo. V70 wyróżniać się będzie czarnymi wykończeniami grilla, obudów lusterek, obramowania szyb, a także 17-calowymi srebrnymi alufelgami. W opcji dostępne będą 17 lub 18-calowe czarne. XC70 także zyska elementy nadwozia lakierowane na czarno, a 18-calowe alufelgi są tutaj seryjne.

Wnętrze obu modeli wykończono czarną skórzaną tapicerką, z którą kontrastują kremowe szwy. Te ostatnie znajdujemy również na drzwiach, przednim podłokietniku, dywanikach oraz kierownicy. Całość uzupełniają sportowe nakładki pedałów. Volvo V70 i XC70 Edition także trafią do sprzedaży wiosną. W 2014 r. i 2015 r. nabywców ma znaleźć 15 tys. sztuk tej wersji.

Dyskusja

komentarzy