nowości i premiery

Pierwszy szkic nowej Toyoty Highlander pokazany. Premiera w Nowym Jorku

Toyota zaprezentowała właśnie pierwszy szkic nowego Higlandera. SUV ma mieć premierę 17 kwietnia podczas targów w Nowym Jorku.

To, co Toyota pokazała, jest czymś w rodzaju wizji w trójwymiarze, która jako tako może pokazać kształt nowego modelu. Najlepiej jednak widać go z boku. Na tym szkicu widzimy, że Higlander może przejąć stylistykę, która pierwszy raz pojawiła się w RAV4. Oczywiście, ten SUV jest wyraźnie większy, ze sporymi przetłoczeniami błotników, ale przednie lampy zachodzące na boki oraz tył sugerują, że Higlander może sporo czerpać z mniejszego „brata”. Na zdjęciach szpiegowskich było też widać, że samochód dostanie podobną atrapę chłodnicy jak „RAV-ka”, ale sam w sobie mocno urośnie.

Nie ma żadnych informacji, co do zastosowanych technologii, czy zmian w generacji. Możemy być jednak pewni, że samochód będzie lżejszy oraz wydajniejszy. Zapewne wśród jednostek napędowych znajdą się te same silniki, co np. w Camry. 2.5-litrowa benzyna o mocy ok. 200 KM, hybryda 2.5, dysponująca 223 KM, a także V6 o pojemności 3,5 litra (ok. 300 KM). O ile ten ostatni silnik będzie raczej tylko w Stanach Zjednoczonych, to pierwsze dwa możemy pod koniec roku zobaczyć w salonach. Highlander ma bowiem zadebiutować w Europie – i na 100% jednym z silników będzie jednostka hybrydowa.

Więcej szczegółów poznamy 17 kwietnia, po premierze.

Dyskusja

komentarzy