nowości i premiery

Poprawianie idealnego – Sports Pack do DB9

Wielcy tego świata, znudzeni już zwykłym Astonem Martinem DB9, mają teraz możliwość doposażenia go w ekskluzywny zestaw sportowego wykończenia. Subtelne zmiany czynią supersamochód jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Uwagę przykuwają przede wszystkim nowe, smukłe, pięcioramienne felgi tworzone z jednego bloku aluminium. Trzeba przyznać, że te 19-calowe cacka wyglądają wyjątkowo okazale. Są zdecydowanie lżejsze, co ma też wpływ na zmniejszenie masy nieresorowanej, co przyczynia się do lepszej przyczepności. Niestosowanym wcześniej akcentem jest chromowe wykończenie w jaśniejszym, bardziej zauważalnym odcieniu.

Z nowinek technicznych dorzucono nowe zawieszenie. Aby zapewnić mocniejsze doznania, konstruktorzy postarali się o sprężyny aż o 2/3 twardsze niż w standardowym modelu. DB9 wyposażony w Sports Pack ma też prześwit mniejszy o 6mm.

Jeden z najlepszych samochodów świata stał się więc jeszcze lepszy. Oprócz wyglądu, który zawsze był głównym atutem DB9, ulepszono go teraz także w zakresie technicznym. Pierwsze egzemplarze nowej wersji wyjadą w lipcu.

Dyskusja

komentarzy