nowości i premiery

2020 Porsche Cayenne Coupe

Porsche Cayenne Coupe zaprezentowane na pierwszej grafice

Jeszcze w tym miesiącu poznamy kolejny wariant Porsche Cayenne – tym razem jest to wersja coupe.

Usportowione wizualnie SUV-y to zlepek absolutnie nie pasujących do siebie słów. Porsche chce jednak udowodnić, że w gamie modelu Cayenne jest miejsce na jeszcze jeden model. Wersja Coupe tego auta zostanie zaprezentowana pod koniec bieżącego miesiąca. Co o niej wiemy?

Wizualnie model ten nie będzie wielką niespodzianką. Grafika, która pojawiła się w sieci ujawnia stylistykę tylnej części nadwozia. Linia dachu została tutaj wyraźnie obniżona, zaś tylną szybę poprowadzono pod znacznie mniejszym kątem, dzięki czemu sylwetka zyskała nowy charakter. Porsche Cayenne Coupe ma rywalizować m.in. z BMW X6, choć teoretycznie będzie pozycjonowane nieco wyżej. Popularność takich modeli sprawiła jednak, że i producent ze Stuttgartu pokusił się o wprowadzenie takiej odmiany do sprzedaży.

2020 Porsche Cayenne Coupe

Pod maską Porsche Cayenne Coupe pojawią się te same jednostki co w standardowej wersji. Nie znajdziemy tutaj żadnych diesli – z takimi silnikami marka ta pożegnała się już dawno temu. Być może ofertę zasili tutaj jednak odmiana Turbo S E-Hybrid, która wykorzysta wsparcie ze strony silnika elektrycznego.

Oficjalna premiera tego modelu będzie miała miejsce pod koniec tego miesiąca, zaś do sprzedaży Cayenne Coupe trafi w drugiej połowie roku.

Dyskusja

komentarzy