nowości i premiery

Premiera BMW serii 1 zbliża się wielkimi krokami. Niemcy pokazali kilka zdjęć

Niestety, nie widać na nich całego samochodu bez maskowania. Teaser pokazuje jednak przód, kawałek wnętrza i egzemplarz z niewielkim maskowaniem.

BMW ujawniło nawet zdjęcia, na których zdejmuje maskowanie z nowej generacji kompaktowej serii 1. Na tym, co widzimy, możemy zauważyć znaczne od dotychczasowych linii i kształtów. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę całkowicie nową, przednionapędową architekturę samochodu. Do tego sporo przetłoczeń i „cięć” oraz detale nawiązujące do serii 3 i 5 – w tym podobne przednie lampy oraz duże „nerki”, do których niestety musimy się przyzwyczaić.

We wnętrzu widzimy cyfrowe zegary, które stają się standardem w BMW – nowe wskaźniki mają równie wielu zwolenników, co przeciwników. Na pewno jednak zachowają tę samą funkcjonalność co w większych modelach, pozwalając na wyświetlanie wielu różnych wskazań lub dużej mapy nawigacyjnej. Patrząc na to, co widać na zdjęciach, deska rozdzielcza będzie inspirowana serią 3, jeśli chodzi o design.

Analizując detale samochodu, który BMW pokazało, możemy być niemal pewni, że widzimy M135i xDrive, a więc topową (póki co) odmianę serii 1. Wskazuje na do zderzak oraz czarne „nerki”. M135i xDrive będzie miało pod maską ten sam silnik co X2 M35i, a więc dwulitrową „czterocylindrówkę” z doładowaniem, o mocy 306 KM i momencie 450 Nm. Konkurować będzie z Mercedesem-AMG A35 oraz Audi S3.

BMW serii 1 zadebiutuje podczas imprezy 27 maja, podczas gdy publiczność będzie mogła samochód obejrzeć po raz pierwszy podczas targów we Frankfurcie, we wrześniu. Sprzedaż rozpocznie się jeszcze przed końcem 2019 roku.

Dyskusja

komentarzy