nowości i premiery

Premiera nowego BMW X5 coraz bliżej

Można też powiedzieć, że wygląd – delikatnie mówiąc – zaskakuje. Czy pozytywnie? To już indywidualna kwestia, ale coraz większe “nerki” nie napawają optymizmem. Model ten będzie wyraźną stylistyczną ewolucją względem aktualnego wcielenia. Możemy spodziewać się wielu zapożyczeń z nowej Serii 5 – głównie w formie świateł przednich i tylnych. Podobnie wyglądać będzie też wnętrze, gdzie… View Article

Można też powiedzieć, że wygląd – delikatnie mówiąc – zaskakuje. Czy pozytywnie? To już indywidualna kwestia, ale coraz większe “nerki” nie napawają optymizmem. Model ten będzie wyraźną stylistyczną ewolucją względem aktualnego wcielenia. Możemy spodziewać się wielu zapożyczeń z nowej Serii 5 – głównie w formie świateł przednich i tylnych. Podobnie wyglądać będzie też wnętrze, gdzie pojawi się z pewnością częściowo dotykowy panel klimatyzacji oraz nowy system iDrive.

Rewolucji nie będzie również pod maską – przekrój jednostek napędowy pozostanie niezmieniony. Ofertę otworzy 4-cylindrowy diesel z oznaczeniem 25d, zaś półkę wyżej staną odmiany 30d, 40d i 50d (ostatnia zapewne z oznaczeniem M50d). Oferta “benzyniaków” składać się będzie z odmiany 30i (4 cylindry, 252 KM), 40i i M50i. Nie zabraknie również hybrydy typu plug-in, korzystającej z 4-cylindrowej jednostki 2.0 oraz silnika elektrycznego.