nowości i premiery

Qoros 3 Hatch – Rodzina się powiększa

Tajemnicza premiera zapowiadana przez Qorosa na Salon Samochodowy w Genewie ujawniona. Chińska marka powiększa rodzinę modelu 3 o wersję hatchback. Zaskoczenia wielkiego nie ma, ponieważ auto wygląda praktycznie tak samo jak pokazany w zeszłym roku sedan.

Qoros powoli zaczyna ekspansję w Europie. Choć już prawie rok temu poznaliśmy pierwszy model chińskiej marki, 3 sedan, to na razie w niewielu krajach firma jest obecna. Ale to się ma powoli zmieniać, a chcąc pozyskać klientów, trzeba im również zaoferować szeroką paletę modeli. Stąd też w marcu poznamy kolejne wcielenie 3, tym razem hatchbacka.

Nazwa nowego modelu nie jest odkrywcza – 3 Hatch. Nie ma również zaskoczenia w kwestii designu. Ten sam poprawny, trochę zachowawczy, ale na pewno nowoczesny styl staje się udziałem również hatchbacka. Oczywiście zmianom poddano tylną część nadwozia, ale co ciekawe również przód. znajdujemy tutaj zmodyfikowany grill, zderzak, a także lampy przeciwmgielne.

Wymiary auta pozostają takie same jak sedana, poza długością, która maleje o 177 mm i wynosi 4,43 m. Zdjęć wnętrza na razie nie ujawniono, ale nie powinno ono odbiegać wyglądem od tego co znamy z sedana. Wyposażenie seryjne obejmować będzie 8-calowy ekran dotykowy umieszczony na konsoli centralnej. Na temat jednostek napędowych na razie niewiele wiadomo. Pod maską znajdą się jednostki 1.6 wolnossące i turbodoładowane, które zestawiane będą z 6-stopniową skrzynią manualną lub automatyczną dwusprzęgłową.

Qoros 3 Hatch oficjalnie zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku pojazd trafi do sprzedaży. Jak na razie nie wiadomo jak będą się kształtować jego ceny. W kolejce już czeka kombi, które poznaliśmy w prototypowej formie dwa lata temu. Czyżby za rok w Genewie szykowała się kolejna premiera?

Podobne artykuły