nowości i premiery

Renault Clio Mercosur – Nie czas na emeryturę

Kiedy my ekscytujemy się premierą IV generacji Clio, w Sao Paulo premierę będzie mieć model II generacji. Oczywiście poddany odpowiedniej kuracji i z nową nazwą – Mercosur. Kontrowersyjny mariaż stylów może nie przypaść wszystkim do gustu, ale w Ameryce Południowej to chyba nie najważniejszy czynnik.

Trzeba powiedzieć, że Renault trochę nas zaskoczył. O Clio drugiej generacji wielu z nas już zdążyło zapomnieć, tymczasem auto ma się dobrze i wciąż znajduje nabywców, tyle że w innych regionach świata. Francuzi pochwalili się właśnie modelem Mercosur, który jest próbą połączenia starego z nowym i oczywiście zarobienia na tym. Pierwsze zdjęcia auta właśnie ujawniono.

Z boku i z tyłu bez trudu poznamy, z którym wcieleniem Clio mamy do czynienia. W tylnej części pojawia się zmodyfikowany zderzak oraz nowe światła. Przód został upodobniony do obecnej linii stylistycznej marki i najnowszego wcielenia Clio. Mamy tutaj charakterystyczny grill z mocno eksponowanym logo producenta, a także nowy zderzak i światła. Auto na zdjęciach to wersja sportowa, stąd pakiet ospojlerowania, białe wykończenia nadwozia i pseudo dyfuzor w tylnym zderzaku.

Renault Clio Mercosur oficjalnie zostanie ujawniony podczas Salonu Samochodowego w Sao Paulo. Wtedy też powinniśmy poznać więcej szczegółów dotyczących tego modelu. Otwartym pozostaje pytanie, czy ta konstrukcja ma szansę na sukces?

Dyskusja

komentarzy