nowości i premiery

Renault Megane R.S. 275 Trophy – Po rekord

Każda generacja Renaulta Megane R.S. zyskuje specjalną, limitowaną edycję przygotowaną do jazdy torowej. Nie inaczej jest tym razem. Francuzi wprowadzają właśnie do oferty odmianę 275 Trophy. Przy okazji chcą odzyskać panowanie na Nurburgringu w kategorii aut przednionapędowych.

Ostatnio Seat pochwalił się, że jego Leon Cupra 280 pokonał okrążenie Nurburgringu w czasie 7:58,4 s, stając się najszybszym przednionapędowym autem na tym torze. Tytuł ten Hiszpanie odebrali Renault. Nie dziwi więc fakt, że Francuzi jak najszybciej chcą odzyskać należne im miejsce. A ma im w tym pomóc Megane R.S. 275 Trophy.

To specjalna, tradycyjnie już bardziej hardkorowa odmiana tego modelu. Choć z zewnątrz niewiele na to wskazuje. Samochód wyróżnia się żółtą barwą, szarymi wykończeniami, a także opcjonalnymi, 19-calowymi alufelgami. Auto zyskuje również tytanowy wydech od firmy Akrapovic, który, oprócz mniejszej masy, zapewnia o wiele ciekawsze doznania akustyczne.

Sportowy charakter wnętrza podkreślają kubełkowe fotele od Recaro. Pokryto je skórą i alcantarą. Tym ostatnim materiałem została wykończona także kierownica. Całość uzupełniają czerwone, kontrastujące z resztą obicia, szwy; aluminiowa gałka skrzyni biegów oraz specjalne nakładki na progi z oznaczeniem limitowanej edycji.

2-litrowa jednostka napędowa otrzymuje dodatkowe 10 KM, co oznacza, że do dyspozycji kierowcy jest moc 275 KM. Moment obrotowy, wynoszący 360 Nm, pozostaje niezmienny. Standardowe wyposażenie obejmuje sztywne sportowe zawieszenie Cup oraz dyferencjał. Kolejna opcja to regulowane amortyzatory Öhlins Road & Track wraz ze stalowymi sprężynami. Ten zestaw przejęto z rajdowego Megane N4. Wielbiciele torowej jazdy mogą również skusić się na opony Michelin Pilot Sport Cup 2 przygotowane specjalnie do tej wersji.

Renault Megane R.S. 275 Trophy będzie dostępne w sprzedaży od początku czerwca. Francuzi za swoje dzieło liczą sobie 38 tys. euro. A co z rekordem? Na to musimy jeszcze poczekać. Konkretniej do 16 czerwca, kiedy to Francuzi ujawnią oficjalne czasy. Jest pewne, że udało im się ustanowić nowy rekord. Pytanie: jak szybko pojechali?

Dyskusja

komentarzy