nowości i premiery

Seat Leon Cupra R ST – Bardzo szybkie kombi

Ma mocno zmodyfikowane zawieszenie, mechaniczną szperę i zdecydowanie skuteczniejszy układ hamulcowy. Co więcej, wciąż jest bardzo praktycznym autem.

Seat postanowił uzupełnić gamę Leona o wersję Cupra R ST. Zestaw zmian jest identyczny jak w przypadku wersji Cupra R dla hatchbacka. Czego więc można się spodziewać? Przede wszystkim 300-konnego silnika (400 Nm), który połączony jest z przekładnią DSG. Sprint do setki ma zajmować 4,9 sekundy, zaś prędkość maksymalna to 250 km/h. Z przodu za 19-calowymi kołami znajdziemy hamulce Brembo z tarczą o średnicy 340 mm (z tyłu 310 mm).

Poza tym zaszło tutaj sporo zmian wizualnych. Nie zabrakło miedzianych dodatków w postaci plastików na zderzaku czy logotypu Seata wykończonego tym kolorem. Dorzucono także szereg elementów z włókna węglowego, dzięki czemu auto wygląda bojowo i rasowo. Niestety, bardzo ciekawych poszerzeń nadwozia niestety tutaj zabrakło.

W środku znajdziemy sportowe fotele pokryte skórą i alcantarą. Materiał ten też zagościł na kierownicy. Seat Leon Cupra R ST zyskał również cyfrowe zegary z dedykowaną grafiką. Poza tym w odmianie tej dostępne będzie kompletne wyposażenie.

Dyskusja

komentarzy