nowości i premiery

Skoda Rapid StylePLUS – Kusi wyglądem

Chyba nie ma zbyt wielu fanów motoryzacji, którzy zachwycaliby się wyglądem Skody Rapid. Czeski model nie wyróżnia się niczym, prezentując stonowaną, poprawną aż do bólu i co tu dużo mówić nudną stylistykę. Że może być inaczej pokazuje sam producent prezentując wersję StylePLUS.

Tak powinien wyglądać Rapid od początku. To jedna z pierwszych myśli, które pojawiają się w głowie kiedy spoglądamy na limitowaną edycję czeskiego auta oznaczoną jako StylePLUS. Co najciekawsze projektanci wcale nie musie się uciekać do jakichś wielkich zmian pojazdu, wystarczyła tylko odrobina wyobraźni i umiejętność doboru dodatków.

Prezentowany na zdjęciach model oferowany będzie w czterech lakierach: Denim Blue, Corrida Red, Sprint Yellow lub Candy White. Ten ostatni zdobi nadwozie auta prezentowanego na zdjęciach, a świetnie współgrają z nich czarne wykończenia będące kolejnym wyróżnikiem modelu. Barwą tą pokryto delikatny spojler bagażnika, osłony lusterek, poprzeczkę w przednim zderzaku, a także kalkomanię, którą znajdujemy na drzwiach i klapie bagażnika. Całość uzupełniają 17-calowe alufelgi.

We wnętrzu odnajdujemy specjalne, sportowe fotele, nakładki na pedały wykonane ze stali nierdzewnej, a także wykończenia deski rozdzielczej za pomocą czarnego, fortepianowego lakieru. Do tego kierownica, gałka dźwigni zmiany biegów oraz rączka hamulca ręcznego pokryte są skórą. Wyposażenie pojazdu można wzbogacić o ksenonowe reflektory, światła przeciwmgielne, a także nawigację.

Skoda Rapid StylePLUS już wkrótce powinna pojawić się w salonach sprzedaży. Jak na razie Czesi nie precyzują na których konkretnie rynkach pojazd ma się pojawić, ani jaka będzie jego cena. Na pewno w tej odmianie jest o wiele bardziej kuszącą propozycją niż wersje podstawowe.

Dyskusja

komentarzy