nowości i premiery

Solidna terenówka na ramie w nowym wydaniu. Kia Mohave jest autem, które powinno trafić do Polski

Bazuje na ramie, ma mocnego diesla V6, niezłe możliwości terenowe oraz spory uciąg. Oto nowe wcielenie Kii Mohave.

Kia Mohave to bardzo ciekawy produkt tej marki. Model ten zadebiutował w 2008 roku i miał być propozycją dla tych, którzy poszukują potężnego SUV-a, mającego w sobie więcej charakteru klasycznej terenówki. Konstrukcja bazująca na ramie oraz mocne silniki były tutaj przepisem na sukces. Szybko jednak Kia zdecydowała się zastąpić Mohave/Borrego mniejszym i bardziej konwencjonalnym Sorento z samonośnym nadwoziem, pozostawiając Mohave tylko na wybranych rynkach. Jak widać jednak model ten nie umarł i zyskał właśnie nową, bardzo przyjemną aparycję.

Koreańska marka zdecydowała się na przekształcenie w skali 1:1 studyjnego modelu Masterpiece. Masywny front oraz kanciasta stylistyka nie pozostawiają złudzeń – nie jest to samochód, który ma mieć „luksusowy” charakter. Prosta aparycja powinna opierać się starzeniu i jednocześnie pasuje do takiego pojazdu. Wnętrza niestety nie zaprezentowano, ale z pewnością będzie nawiązywało do nowych produktów Kii.

Wszystko wskazuje też na to, że Mohave zostało odświeżone wizualnie i technologicznie, zaś technicznie wciąż bazuje na rozwiązaniach ze starszej wersji. Rama zapewne zyska dodatkowe wzmocnienia, jednak jej obecność jest pewna – to ucieszy tych, którzy faktycznie wykorzystują potencjał takiego pojazdu. Pod maską znajdzie się 3-litrowy diesel V6 o mocy 256 KM i 560 Nm momentu obrotowego.

Kia Mohave raczej nie trafi do Europy – a szkoda, gdyż byłaby ciekawą alternatywą dla Toyoty Land Cruiser czy SsangYonga Rextona.

Dyskusja

komentarzy