nowości i premiery

Subaru Legacy – Nie jest źle

Niedawno prezentowaliśmy nowe WRX STi. Teraz przychodzi czas na nowe Legacy. 6 generacja modelu zyskuje przyjemniejszy dla oka design, a także wreszcie lepsze materiały wykończeniowe we wnętrzu. To co dobre, silnik boxer i napęd AWD, pozostaje niezmienne.

Ostatnie naprawdę ładne Legacy to czwarta generacja tego modelu. O piątej wielu woli zapomnieć, jeśli chodzi o jej design, a teraz możemy Wam zaprezentować szósta odsłonę japońskiego sedana. Styliści starali się nadać autu bardziej wyrazistego charakteru, łącząc go z elegancją będącą nieodłączną cechą większości modeli klasy średniej.

Trzeba powiedzieć, że całość wyszła nie najgorzej. Klinowata sylwetka, mocno opadający dach, a do tego dynamiczne przetłoczenia mogą się podobać. Najwięcej przyzwyczajenia wymagać będzie przód z nowym 6-kątnym grillem. Tył to ostoja spokoju, braku wyrazistości i bezpłciowości. Nowe Legacy prezentuje się naprawdę przyzwoicie i może się podobać. Ale i tak to kwestia gustu.

Samochód dysponuje wymiarami: 4,79/1,84/1,50 m (dł./szer./wys.). Wnętrze ma być wykończone teraz o wiele lepszymi materiałami, a dodatkowo oferować więcej miejsca dla podróżujących autem. Na konsoli centralnej pojawia się 6,2-calowy ekran dotykowy (w bogatszych wersjach 7-calowy) będący częścią nowego systemu multimedialnego. Oczywiście na pokładzie nie mogło zabraknąć nowych elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Sam wygląd deski rozdzielczej znajomy, choć tutaj zyskuje bardziej prosty, stechnicyzowany wygląd.

W USA auto przedstawiono z dwoma jednostkami napędowymi. Oczywiście nadal są to boxery, a napęd wciąż tradycyjnie trafia na wszystkie koła. Słabszy motor to silnik 2.5 dysponujący mocą 177 KM i 236 Nm momentu obrotowego. Dla tych, którzy cenią sobie moc przygotowano jednostkę 3.6, która oddaje w ręce kierowcy 260 KM i 334 Nm. Nie dla wszystkich dobrą informacją będzie fakt, że jedyna dostępna skrzynia biegów to bezstopniowa przekładnia Lineartronic. Zawieszenie ma gwarantować teraz lepsze prowadzenie, podobnie jak nowy układ kierowniczy.

Subaru Legacy oficjalnie debiutuje podczas Chicago Auto Show. W USA model ten powinien trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku. Jak na razie Japończycy milczą na temat wersji europejskiej. Czekamy również na kombi, które stanowi trzon sprzedaży tego modelu.

Dyskusja

komentarzy