nowości i premiery

Subaru Outback – Jest nadzieja

Subaru Outback w swym nowym wcieleniu może nie zaskoczy Was niczym wyrafinowanym, ale na pewno jest warte uwagi. Chociażby ze względu na swój wygląd, który czyni z niego najładniejszy model marki od wielu lat. Do tego dopracowany napęd na wszystkie koła i całkiem dobre wyposażenie seryjne.

Poznając nowe Legacy byliśmy ciekawi, jak będzie wyglądać wersja kombi. Teraz możemy skonfrontować nasze wyobrażenia z rzeczywistością, spoglądając na nowego Outbacka, który od zawsze bazował na Legacy kombi. Design japońskiego modelu może nie wyróżnia się czymś ekstrawaganckim, ale jako całość prezentuje się wyjątkowo dobrze. To chyba jedno z najlepiej wyglądających Subaru ostatnich lat.

Przód znany z Legacy, tył nawiązujący do poprzednika, a z profilu spokój i elegancja. Jako że mamy do czynienia z uterenowionym kombi, całość uzupełniają osłony nadwozia i podwozia. Wnętrze jest również przejęte z Legacy, więc jeśli w tamtym modelu nie wzbudziło waszego zachwytu, to i tutaj tak się nie stanie. Oczywiście nowy model nie mógł się obejść bez kilku dodatkowych elektronicznych systemów bezpieczeństwa.

Pod maską dwie jednostki napędowe. Pierwsza, 2,5-litrowa dysponuje mocą 177 KM i 235 Nm momentu obrotowego. Druga to motor 3.6 oddający w ręce kierowcy 260 KM i 334 Nm. Obie łączone są seryjnie z bezstopniową przekładnią Lineartronic. Oczywiście seryjny jest także napęd na wszystkie koła. Ponadto auto zyskuje zupełnie nowe zawieszenie, zmodyfikowane przełożenia kierownicy, a także elektryczny hamulec ręczny. Prześwit wynosi 221 mm.

Suabru Outback ma swą światową premierę podczas New York Auto Show. Na razie auto trafi do sprzedaży w USA. Póki co, podobnie jak z nowym Legacy, nie wiemy kiedy pojazd pojawi się w Europie. Spoglądając na nowego Outbacka mamy jednak nadzieję, że ida lepsze czasy dla marki, które przyniosą nam o wiele ładniejsze samochody.

Dyskusja

komentarzy