nowości i premiery

Suzuki XL7 – do siedmiu odlicz!

Na salonie samochodowym w Nowym Jorku Suzuki zaprezentowało model XL7. Atrakcyjnie stylizowany SUV może być opcjonalnie wyposażony w trzeci rząd siedzeń, co czyni go autem 7-osobowym. To także model flagowy Suzuki na rynku USA.

XL7 zaczyna się od interesującego przodu z bardzo oryginalnymi reflektorami. Następnie przechodzi w zgrabną i „mocną” linię boczną. Wszystko kończy się po prawie pięciu metrach na poprawnie narysowanym tyle. Standardowo auto jest 5-osobowe. Za dopłatą dostępny jest trzeci rząd siedzeń. W wersji dla siedmiu osób dostajemy też samopoziomujące się zawieszenie NIVOMAT.

Auto dostępne będzie tylko z jednym silnikiem. Benzynową jednostkę o pojemności 3,6 litra i mocy 250 KM skojarzono z 5-biegową skrzynką automatyczną. W tańszych wersjach napędzane są tylko przednie koła. Na specjalne życzenie producent oferuje też napęd na cztery koła. O bezpieczeństwo dba cały sztab elektronicznych systemów (w tym zapobiegający wywrotce) oraz kilka poduszek powietrznych. Ceny auta startują z poziomu 23 tys. dolarów.

Warto wspomnieć, że XL7 to swego rodzaju okręt flagowy Suzuki na rynku amerykańskim. Oferta Japończyków w USA obejmuje modele Aerio (Suzuki Liana), Reno (klon Chevroleta Lacetti), Forenza (klon Chevroleta Nubiry) oraz Verona (klon Chevroleta Evandy). Niedługo będzie też SX4. Model XL7 jest największy, najbardziej pojemny i najciekawszy. Taka klasa S od Suzuki dla Ameryki.

Komentarze w temacie pt. Suzuki XL7 na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy