nowości i premiery

Tak wygląda i brzmi Corvette C8. Data premiery została potwierdzona

Podczas oficjalnego pokazu w Nowym Jorku władze General Motors uchyliły rąbka tajemnicy na temat nowej Corvette C8.

Corvette C8 to bodaj jeden z najbardziej wyczekiwanych supersamochodów. Określenie to nie jest tutaj na wyrost, gdyż General Motors postanowiło całkowicie zmienić podejście do tego samochodu. Postawiono na konstrukcję z centralnie umiejscowionym silnikiem, która będzie rywalizowała z autami Ferrari, Lamborghini czy McLarena. Amerykanie wciąż nie pochwalili się dokładną listą silników (najprawdopodobniej będą to trzy jednostki o pojemności od 5,5 do 6,2-litra, także z turbodoładowaniem), generujące od około 500 do nawet 1000 koni mechanicznych.

General Motors podczas pokazu zamaskowanego auta w Nowym Jorku zaprezentowało brzmienie jednostki napędowej oraz datę oficjalnej premiery tego samochodu. Ta ma nastąpić 18 lipca 2019, co sugeruje, że tym razem władze koncernu już nie będą decydowały się na kolejne opóźnienie.

Corvette C8 wyróżni też unikalna stylistyka oraz bardzo atrakcyjne wnętrze. Zachowane zostaną tutaj elementy charakterystyczne dla tego auta, aczkolwiek całość ma być dużo bardziej agresywna i unikalna wizualnie. Ciekawie zapowiada się także wnętrze, z charakterystyczną „leżącą” konsolą, która obudowuje

Dyskusja

komentarzy