nowości i premiery

Tak wygląda nowe BMW X6 M i X5 M [ZDJĘCIA]

Jak widać pracownicy BMW lubią fotografować niezaprezentowane samochody. W sieci pojawiły się zdjęcia modelu X5 M i X6 M.

Co więcej, pracownicy BMW dorwali od razu najmocniejsze warianty BMW X5 i X6, noszące oznaczenie M. Zdjęcia opublikował na Instagramie użytkownik wilcoblock oraz Bimmer Post. Największą ciekawostką jest ujęcie modelu X6, który do tej pory paradował przed obiektywami głównie w wyraźnym maskowaniu. Stylistyka najnowszego wcielenia tego modelu będzie różniła się od poprzedników. Przede wszystkim wzorem X4 zrezygnowano z tablicy rejestracyjnej na klapie bagażnika i przeniesiono ją na zderzak. Lampy z kolei przypominają te z Serii 8 – są wąskie i charakterystycznie zachodzą na błotniki. Wyróżnikiem BMW X6 M będzie też masywny dyfuzor oraz duże odblaskowe światła na bokach zderzaka.

Standardowa wersja M w BMW X5 i X6 będzie generowała 600 KM z jednostki 4.4 V8, znanej już z modelu M5. Prezentowane auta w odmianie Competition zaoferują o 25 KM więcej, co powinno zapewnić sprint do setki w mniej niż 4 sekundy. Prędkość maksymalna może z kolei przekraczać 300 km/h, oczywiście w wersji bez ogranicznika.

Oficjalna premiera BMW X5 M powinna nastąpić w drugiej połowie bieżącego roku. Nowe BMW X6 być może poznamy w tym samym czasie – wszak będzie to całkowicie nowy model w gamie tego producenta.

Dyskusja

komentarzy