nowości i premiery

Tesla Model Y zadebiutuje za 3 dni. Co o niej wiemy?

Fani Tesli z niecierpliwością czekają na premierę nowego modelu Y. Oto co o nim wiemy.

Tesla Model Y będzie czwartym i ostatnim brakującym ogniwem w gamie tego producenta. Tym samym Elon Musk spełni swoje marzenie o gamie S3XY – tak, dokładnie stąd wynika geneza nazewnictwa modeli. Tesla Model Y to SUV, który w gamie plasowany będzie minimalnie wyżej od Modelu 3, ale i zdecydowanie niżej od Modelu X.

Wizualnie Tesla Model Y ma przypominać Model 3. Pierwszy zwiastun sugeruje, że front będzie bardzo zbliżony. Z tyłu zapewne sytuacja będzie podobna. Dlaczego samochody te mają być wizualnie ze sobą powiązane? Chodzi oczywiście o redukcję kosztów. Tesla Model Y ma być o 10% większa od Tesli Model 3 i przy okazji o 10% droższa. Ta niewielka różnica wynika z zastosowania około 75% wspólnych elementów, co oczywiście obniża wszelkie koszty produkcji.

Tesla Model Y wykorzysta też identyczne zespoły napędowe jak Tesla Model 3. Można spodziewać się też bardzo podobnego wnętrza, z jednym dużym tabletem stanowiącym centrum dowodzenia.

Oficjalna premiera nowego auta Tesli nastąpi 14 marca. Fani tej marki zapewne od razu ustawią się w kolejce po zakup tego modelu, wszak każdy debiut nowego pojazdu Tesli wywołuje ogromne zamieszanie. Aktualnie główna gama tego producenta składać się będzie z czterech modeli – S, 3, X i Y. Do tego dołączy pickup (ma zadebiutować już niebawem), ciężarówka oraz sportowy Roadster.

Dyskusja

komentarzy