nowości i premiery

Toyota La Coupe. Przedziwne hybrydowe auto, o którym nikt nie słyszał

Toyota La Coupe. Przedziwne hybrydowe auto, o którym nikt nie słyszał

Kilka dni temu pokazaliśmy Wam rysunki patentowe nowego sportowego auta Toyoty. Jak się okazuje zostało ono zaprezentowane już w październiku ubiegłego roku.

I żeby było zabawniej nawet wszechwiedzący Google nie posiada w zasadzie informacji na temat tego samochodu. W sieci pojawiły się jednak zdjęcia, które prezentują gotowy samochód. Teoretycznie jest to pojazd studyjny, choć stopień dopracowania sprawia wrażenie, że auto to niebawem trafi do produkcji. Na zdjęciach na żywo wygląda nieco lepiej niż na rysunkach patentowych, choć proporcje wciąż są zaskakujące i trudne do zdefiniowania.

Toyota La Coupe. Przedziwne hybrydowe auto, o którym nikt nie słyszał

Cały czas nie wiadomo nic na temat napędu w tym aucie. Według opisu osób, które widziały Toyotę La Coupe, w środku znajdziemy dość przyjemne wnętrze, zaś w zestawie zegarów znajdziemy wskaźnik ilości paliwa oraz ekran pokazujący stopień naładowania baterii, co sugeruje, że jest to hybryda.

Trudno powiedzieć, czy samochód ten trafi do produkcji, a jeśli tak, to na jakich rynkach będzie oferowany. Patrząc na specyficzną sylwetkę można jednak przyjąć, że Toyota La Coupe powstała z myślą o rodzimej Japonii, gdzie wszelkie dziwne projekty są ciepło przyjmowane.

Dyskusja

komentarzy