Frankfurt 2013

Toyota Land Cruiser – Jeszcze więcej luksusu

Współczesne wcielenie Toyoty Land Cruiser nie każdemu może się podobać. Auto z wszędobylskiego, prostego auta terenowego stało się luksusową terenówką. Nadal świetną w jeździe po bezdrożach, ale już nie tak przystępną jak kiedyś. Właśnie ujawniono lifting modelu, który jeszcze bardziej stawia na luksus.

Toyota Land Cruiser przez wielu uznawana jest za jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy samochód terenowy świata. Ale od pewnego czasu Japończycy zaczęli swój model przekształcać w luksusową terenówkę, która niekoniecznie powinna taplać się w błocie i przedzierać przez niedostępny teren. Choć świetne właściwości terenowe pozostały to naturalne środowisko dla auta to teraz miejska dżungla.

Producent zaprezentował właśnie facelifting swojego pojazdu. Obecna generacja nigdy nie grzeszyła urodą, a teraz niestety będzie jeszcze gorzej. W ramach modernizacji pojazd zyskuje nowy grill, przeprojektowany przedni zderzak (który powiększa przedni zwis o 20 mm), zmodyfikowane tylne światła, a także nowe przednie reflektory z LED-ami do jazdy dziennej. Przy okazji liftingu powiększono także paletę barw nadwozia oraz wzory aluminiowych felg.

W środku całkowicie zmieniono deskę rozdzielczą. Konsola centralna zyskuje teraz nowy zestaw przełączników, a kierowca ma przed sobą zmieniony zestaw wskaźników z 4,2-calowym wyświetlaczem. Poprawiono również wykończenie, odświeżono tapicerki, a trzeci rząd siedzeń jest teraz bardziej dostępny dzięki temu, że zwiększono kąt składania drugiego rzędu siedzeń do 46 stopni. Wyposażenie auta może zostać wzbogacone o systemy Blind Spot Monitor i Rear Cross Traffic Alert. Przeprojektowano również zawieszenie, które ma teraz zapewniać lepsze prowadzenie na zakrętach.

Toyota Land Cruiser po faceliftingu zaprezentowana zostanie podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Do sprzedaży auto ma trafić na początku przyszłego roku. Jak na razie nie są znane jego ceny.

Dyskusja

komentarzy