nowości i premiery

Toyota RAV4 facelifting – Postęp

Toyota prezentuje w Stanach Zjednoczonych odświeżony model RAV4. Jak na lifting przystało zmiany są niewielkie, ale przynajmniej w tym wypadku są one widoczne. Warto poświecić temu autu trochę uwagi, gdyż podobny lifting czeka niedługo wersję europejską.

RAV4 to jeden z liderów segmentu, więc bardzo radykalne zmiany nie były jej potrzebne. Inżynierowie Toyoty wybrali więc wersję postępową, a stylizacja nadwozia uległa subtelnym modyfikacjom. W oczy rzuca się nowy grill, przekonstruowany przedni zderzak, lusterka, a z tyłu nowe światła.

W najbogatszej odmianie z silnikiem V6 znika z tylnej klapy koło zapasowe, a w zamian pojawią się chromowane dodatki. Także w tej wersji instalowane będą opony typu run-flat. We wnętrzu odnajdziemy kilka chromowanych akcentów, a gdy wybierzemy pakiet sportowy w serii dostaniemy radio MP3 z 6-cio płytową zmieniarką. Teraz każdy model otrzyma 17-calowe obręcze ze stopów lekkich.

Pod maską zagościł nowy 4-cylindrowy silnik. Ma 2,5-litra pojemności, 179 KM mocy i 232 Nm momentu obrotowego. Zastępuje znaną 2,4-litrową jednostkę, której moc wynosiła 166 KM. W ofercie pojawia się także 4-stopniowa skrzynia automatyczna. Najmocniejszy motor to nadal V6-ka, która z pojemności 3,5-litra uzyskuje 269 KM i moment obrotowy równy 332 Nm. Tutaj w serii zagościł 5-biegowy automat. Tak jak dotychczas do wyboru będzie napęd na przednią, bądź obie osie.

Toyota RAV4 po faceliftingu już wkrótce zadebiutuje w salonach. Najtańszy model z napędem na przednią oś to wydatek 21,500 dolarów. V6 z pełnym wyposażeniem kosztować ma 27,810 dolarów.

Komentarze w temacie 2009 Toyota RAV4 na naszym forum.

Dyskusja

komentarzy