nowości i premiery

Toyota Verso-S – Mały na zewnątrz, wielki w środku

Mały, pojemny i mądrze pomyślany. Tak Toyota reklamuje swój najnowszy produkt lokowany w segmencie minivanów. Verso-S jest propozycją dla młodych rodzin, które potrzebują pojemnego auta, a niekoniecznie dużego. W sprzedaży auto pojawi się w przyszłym roku.

Toyota Verso-S to najmniejszy obecnie minivan dostępny na rynku. Wystarczy wspomnieć, że pojazd mierzy tylko 3,99 m długości. Rewolucji w dziedzinie designu nikt się nie spodziewał i jej nie dostał. Verso-S bardzo silnie nawiązuje, szczególnie linią boczną, do swojego starszego brata. Zarówno przód, jak i tył prezentują jednak swój własny styl, który pozwoli bez problemu zidentyfikować pojazd na ulicy.

To, co najbardziej napawa dumą projektantów Toyoty, to wnętrze. I nie chodzi nawet o sam design deski rozdzielczej, bo ten jest tak samo ciekawy jak i nadwozie. Prostota, poręczność i komfort obsługi to słowa klucze, które towarzyszyły projektantom wnętrza. Po raz pierwszy w klasie w opcji istnieje możliwość zamówienia systemu multimedialnego, z 6,1-calowym ekranem dotykowym. Wszystkie modele w serii mają mieć: 7 poduszek powietrznych, elektryczne przednie szyby, radio CD/MP3 z 4 głośnikami i wejściem USB oraz ESP.

Rozstaw osi wynosi 2,55 m i pomimo małej długości całkowitej we wnętrzu mamy znaleźć wystarczającą przestrzeń dla czterech osób i ich bagażu. Tylne siedzenia są chowane i dzielone w zakresie 60:40. Bagażnik posiada regulowaną podłogę. Położona w najwyższym punkcie tworzy kufer o pojemności 336 l. Obniżenie jej zwiększa pojemność do 393 l, a całkowite wymontowanie tworzy przestrzeń bagażową wielkości 430 l. Po złożeniu siedzeń do dyspozycji mamy 1388 l.

Do napędu minivana na początku posłużą dwie jednostki napędowe. Pierwsza, benzynowa to 1,33-litrowy motor o mocy 99 KM i 126 Nm momentu obrotowego. W ofercie jest także 1,4-litrowy diesel, który oddaje w ręce kierowcy 90 KM i 205 Nm. Seryjnie montowane są 6-stopniowe skrzynie manualne, a w opcji z silnikiem benzynowym dostajemy możliwość zakupu 7-biegowej skrzyni automatycznej Multidrive S.

Toyota Verso-S oficjalnie prezentowana jest podczas Salonu Samochodowego w Paryżu. W sprzedaży model ma się znaleźć w lutym przyszłego roku. Wtedy też poznamy ceny opisywanego auta.

Dyskusja

komentarzy